TRANSFORMACE
14. únor 2020, Praha
Digitální transformace ve finančních službách
 

Sektor finančních služeb čelí mnoha výzvám v podobě konkurenčního boje s nově vznikajícími inovativními společnostmi i neustálého narušování tradičních hodnot a služeb.  Aby se finanční služby mohly rychle přizpůsobit stéle se měnícímu prostředí, musí nutně začít využívat Big Data, AI, machine learning či blockchain.

Druhý ročník konference Transformace přinese nejaktuálnější témata digitální transformace ve finančních službách a přední představitele českého a slovenského trhu zapojí do diskuze o budoucnosti bankovnictví, pojišťovnictví, BigTech, FinTech i InsurTech.

Konference byla velmi vydařená, což dokazovala účast v pátek odpoledne. Dobře poskládané, skvělý spád a dobrá lokalita.
Jen tak dál!

Vlastimil Nigrin, Member of the Board of Directors and Deputy General Manager, Hypoteční banka

Mediální partneři
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mezi přednášejícími vystoupí

Albert Piet van Veen
COO & Board Member
MONETA Money Bank

profil

Albert Piet van Veen, COO & Board Member, MONETA Money Bank

Albert Piet van Veen získal během své více než dvacetileté profesní kariéry praktické zkušenosti v telekomunikacích, bankovnictví a pojišťovnictví v několika různých zemích. V ING, kde působil osm let, zastával pozici CIO a byl zodpovědný za oddělení ING pojišťovny od mateřské korporace, její přeměnu na NN a uvedení na burzu. Poté působil na pozici Chief Digital Officer ve skupině Schiphol, kde vedl digitální transformaci, zajišťoval akceleraci digitálních služeb a společně s týmem inovátorů zkoumal nové technologie, které umožnily letišti Schiphol najít inovativní obchodní modely a stát se tím nejlepším digitálním letištěm na světě.

V MONETA Money Bank má opět na starosti digitální transformaci a je zodpovědný za divizi IT, Centrum sdílených služeb a Project Management Office. Od května 2017 zastává roli COO, Chief Operating Officer, a je členem představenstva.

Peter Golha
Head of Retail Products Division
Tatra banka

profil

Peter Golha, Head of Retail Products Division, Tatra banka

Peter Golha je již přes 15 let součástí týmu slovenské Tatra banky, kde zastával pozice Regional Director, Head of Sales and Service Division, později zodpovídal za celou obchodní oblast a od roku 2015 působí na pozici Head of Retail Products Division.

Peter Golha vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě.

Michal Vodrážka
ředitel odboru regulace platebního styku a finančních inovací
ČNB

profil

Michal Vodrážka, ředitel odboru regulace platebního styku a finančních inovací, ČNB

Michal Vodrážka vystudoval Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni, a magisterský obor public policy na KDI School of Public Policy and Management v Soulu, v jehož rámci absolvoval studijní stáži na University of California v San Diegu. Od roku 2010 pracuje v České národní bance, kde se nyní zaměřuje na regulaci platebního styku a finanční inovace v České republice a Evropské unii.

Pavel Novák
CEO
Zonky

profil

Pavel Novák, CEO, Zonky

Pavel Novák má bohaté zkušenosti ze zahraničí, kde jako konzultant společnosti Adastra Business Consulting zaměřoval na oblast credit risk a customer value management a spolupracoval s bankami od Toronta až po Novosibirsk. Později působil jako viceprezident maloobchodního řetězce Eldorado v Rusku.

Od dubna 2017 je generálním ředitelem služby Zonky, která mění český bankovní trh a definuje FinTech segment.

Filip Hanzlík
náměstek výkonného ředitele, hlavní právník
Česká bankovní asociace

profil

Filip Hanzlík, náměstek výkonného ředitele, hlavní právník, Česká bankovní asociace

Filip Hanzlík působí od roku 2012 v České bankovní asociaci jako hlavní právník, od října 2015 pak také jako náměstek výkonného ředitele ČBA. Je stálým představitelem ČBA na jednáních Výkonného výboru Evropské bankovní federace a stálým zástupcem ČBA v regionálním uskupení bankovních asociací ČR, Slovenska, Maďarska, Polska, Slovinska, Chorvatska, Bulharska a Rumunska „V8“.

Filip Hanzlík je absolventem magisterského studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a bakalářského studia politologie na fakultě sociálních věd tamtéž, dále absolvoval postgraduální studium na Ann Arbor Law School, University of Michigan. Před nástupem do České bankovní asociace působil v letech 1998-2011 na různých pozicích v advokacii.

Dominik Stroukal
Chief Economist
Roklen

profil

Dominik Stroukal, Chief Economist, Roklen

Dominik Stroukal je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen. Vyučuje na VŠ CEVRO institut, je autorem několika knih, provází pořadem Kdo to platí? na MALL.TV, je šéfredaktorem časopisu Trade-off a vede společnost bit agency. Je autorem první české knihy o Bitcoinu (2015) a dalších kryptoměnách (2018). V roce 2019 mu vyšla kniha Ekonomické bubliny.

Má doktorát z ekonomie z Vysoké školy ekonomické, vedle které vystudoval také mediální studia na Univerzitě Karlově. V minulosti byl ředitelem Liberálního institutu a Ludwig von Mises Institutu pro ČR a SK. Vyučoval na Vysoké škole finanční a správní, na Vysoké škole ekonomické a na gymnáziích Porg a Nový Porg.

Minulý ročník

Na prvním ročníku konference Transformace v Praze se setkalo 18 českých i slovenských bank, 12 pojišťoven, 24 technologických společností, 17 právních a poradenských firem a celkem 215 delegátů.

Mezi desítkami podobných akcí v České republice, kterých jsme se měli možnost v posledních letech účastnit, byla konference Transformace 2019 po obsahové i organizační stránce nejzdařilejší.

Jan Šovar a Ondřej Mikula, partneři a advokáti, FINREG PARTNERS

 
×
O společnosti SmithNovak

Naše konference poskytují společnostem příležitost k setkání, výměně zkušeností, navazování nových kontaktů a umožňují zvýšit viditelnost na trhu. Pyšníme se schopností vytipovat nejpodstatnější témata aktuální pro dané odvětví, hlavní hráče na trhu a nejnovější trendy, abychom tak mohli dodat našim klientům kvalitní obsah.

crediti deteriorati, portafoglio di crediti in sofferenza, carteras de préstamos fallidos, Μη εξυπηρετούμενα δάνεια, carteiras de crédito malparado, Les prêts non performants, Créances en souffrance, nevýkonné pohledávky, portfólia nevýkonných pohledávek, niewyplacalne należnosci, windykacja, windykacja należnosci, Tahsili Gecikmiş Alacaklar, notleidende Kredite, faule Kredite
 
Program

Block 3 in English

Blok 1: Situace na českém a slovenském trhu
09:00
Digitální transformace v číslech: jak se reálně mění finanční business?
09:15
Panelová diskuze
 • Česká vs. slovenská digitální transformace - jaký vývoj zaznamenal trh v posledním roce? V čem je možné se navzájem inspirovat a z čeho se naopak poučit?
 • Jak proměňují evropské regulace v čele s PSD2 digitalizaci finančních služeb? Jsou tržní hráči dostatečně otevření a připravení na plnou implementaci?
 • Co znamená pro český trh zavedení bankovní identity a jsou banky připraveny využít její plný potenciál? Jaká je situace na Slovensku?
 • Jak si zachovat loajalitu klienta v době digitální a s dalším zjednodušením na straně on-boardingu s příchodem BankID? Jak uspět v konkurenční válce?
 • Jak proměňuje digitalizace pojišťovny a pojistné produkty? Čeká je také otevření vůči hráčům v oblasti FinTech a InsurTech?
10:00
Káva
Blok 2: Budoucnost s bankovní identitou
10:45
BankID: Jak nejlépe využít potenciál, který nabízí?
11:00
Panelová diskuze
 • Jak promění zavedení bankovní identity oblast finančních služeb? Jsou všichni tržní hráči dostatečně připraveni?
 • Jak probíhá komunikace mimo iniciátory projektu - tzn. napříč celým finančním ekosystémem? Jak rychle bude probíhat plná implemetace?
 • Je český klient připraven na využívání BankID? Má český trh potenciál na plošné zavedení digitální identity?
 • Jak se banky připravují na rizika spojená s bankovním ID? Nepovede BankID k postupné ztrátě loajality klienta a proměně tradičních bank?
11:45
Krátká přestávka
Blok 3: Digital Transformation as a Change of Mindset
12:00
Digital transformation is done. What is the next step?
12:15
Panelová diskuze
 • Has the Czech financial market already truly believed in the power and necessity of digital transformation? Or is it perceived as an unconvenient must?
 • Where lay the opportunities for a significant cost reduction?
 • What has been the real impact of the shift towards agile management?
 • Are traditional financial services institutions still on a way to remain their position of an active player in the market? Or is the FinTech scene really starting to breathe down their necks?
13:00
Oběd
Blok 4: Konverzační AI ve finančních službách
14:00
AI & Machine Learning: recept na efektivní snížení nákladů
14:15
Kyber(ne)bezpečnost - Odvrácená tvář umělé inteligence?
14:30
Jaká je budoucnost konverzačního bankovnictví?
14:45
Panelová diskuze
 • Proč diskuze o umělé inteligenci ve finančních službách v poslední době ustoupila do pozadí? Je již běžnou součástí procesů nebo jsme v ní ještě neuvěřili?
 • Jak si stojí Česká a Slovenská republika ve využití konverzačních AI technologií v evropském srovnání? Jak velkou překážkou je složitost českého a slovenského jazyka?
 • Jakým směrem se bude v nejbližší budoucnosti ubírat umělá inteligence v bankovnictví a pojišťovnictví? Jaké příležitosti i nové hrozby čekají finanční trh?
15:15
Káva
Blok 5: Open banking vs. realita
15:45
Případová studie: Život před a po získání PSD2 licence
16:05
Panelová diskuze
 • Jak otevřené je ve skutečnosti české bankovnictví? Je open banking vnímán jako příležitost nebo nechtěné narušení osobního prostoru?
 • Jak probíhá komunikace mezi FinTech společnostmi, bankami a regulátorem? Lze očekávat sjednocení podoby API rozhraní a poskytovaných dat?
 • Jaký je hlavní přínos open bankingu pro jednotlivé tržní hráče? Měly by se finanční služby otevřít i nad rámec svých povinností?
 • Jak otevřený je český klient? Je ochoten pro zajímavý produkt sdílet svá data s nebankovní společností?
16:50
Konec konference

 
Mezi účastníky minulého ročníku byli
 
Místo konání

Andel's Hotel Prague
Stroupežnického 21
150 00 Praha 5
Web hotelu | Mapa

Hotel Vienna House Andel’s Prague, s adresou v oblíbené čtvrti "Anděl", je vyhlášen svým designem, moderní architekturou a vřelým přijetím. Je ideální pro služební cesty i dovolenou. Hotel samotný i apartmánový komplex obklopují příjemné obchody, butiky a moderní restaurace a do Starého Města lze lehce dojít pěšky.

Zvýhodněné ubytování:
Domluvili jsme speciální cenu za ubytování v hotelu Andel's. Pro rezervaci prosím využijte on-line formulář.

Konference se zúčastní

společnosti

banky
stavební spořitelny
pojišťovny
leasingové společnosti
fintech společnosti, startupy
poskytovatelé spotřebitelských úvěrů
alternativní poskytovatelé úvěrů
poradenské společnosti
advokátní kanceláře

zástupci oddělení

Operations
Digital Transformation
Change Management
Risk Management
Recovery
Distribution
Product Management
Compliance
Security and Fraud
IT and Development
Claims
 
Registrace
Cena
14.750 KČ +DPH / Účastník

Speciální nabídka: 3 za cenu 2

Zaregistrujte 2 delegáty a třetí má vstup zdarma. Při vyplňování registrace uveďte do pole Poznámka „T32“ a sleva Vám bude automaticky zohledněna.

Sleva bude uznána pouze v případě, že jména všech tří delegátů budou uvedena na jednom registračním formuláři. Tuto nabídku je možné uplatnit pouze při vyplňování přihlášky. Na zpětné nárokování nebude brán zřetel.

Tuto slevu není možné kombinovat s jinými. Nabídka je časově omezená.

Účastnický poplatek zahrnuje

 • Vstup na konferenci
 • Přístup ke konferenční aplikaci
 • Občerstvení včetně nápojů
 • Oběd

Zpracování osobních údajů

Účastníci souhlasí, že SmithNovak může zpracovat jejich osobní data za účelem účasti na této konferenci. Tyto údaje mohou zahrnovat: jméno, pracovní pozici, jméno společnosti, e-mailovou adresu, telefonní číslo, profilovou fotografii a citaci či komentář poskytnutý v souvislosti s touto konferencí. Všechna data budou zpracována v souladu s podmínkami zpracování osobních údajů společnosti SmithNovak a platnou legislativou.

Podmínky

Slevy se nedají kombinovat a na jejich zpětné uplatnění nebude brán zřetel.

Po přijetí správně vyplněné přihlášky Vám bude obratem vystavena faktura se splatností 14 kalendářních dní od data jejího vystavení. Pokud se zaregistrujete méně než 10 dní před začátkem akce, musí být platba připsána na náš účet nejpozději den před začátkem akce.

Při stornování přihlášky 30 a více kalendářních dní před akcí vám bude zaplacená částka vrácena v plné výši, při stornování 29 a méně kalendářních dní před akcí či nedostavení se na akci vám bude naúčtován storno poplatek ve výši 100 % z ceny vstupenky.

Zastoupení účastníka je možné pouze po předchozí domluvě.

Z důvodů mimo kontrolu organizátorů této akce se může změnit místo konání akce, obsah či načasování programu, nicméně takovéto změny v přiměřeném rozsahu nepředstavují důvod pro refundaci účastnického poplatku.

SmithNovak si vyhrazuje právo odložit nebo zrušit akci z naléhavých důvodů, které jsou mimo naši kontrolu, v tomto případě bude poplatek plně refundován. SmithNovak neručí za žádné dodatečné výdaje účastníků, jakými jsou například výdaje na ubytování či cestovné.

SmithNovak neručí za žádné individuální či jiné dopravní zdržení, za těchto podmínek jsou uplatněny běžné stornovací podmínky.

V případě teroristického či jiného incidentu, který přímo zabrání v provedení akce si SmithNovak vyhrazuje právo ponechat si 50% účastnického poplatku jako příspěvek na administrativní a jiné náklady s akcí spojené.


SmithNovak © | Kontakt