AI - API - CX - DX
Transformace 2019
Digitální transformace a AI ve finančních službách
1. březen 2019, Praha

     Ve světě finančních služeb probíhá revoluce. Zcela nová očekávání dnešní generace zákazníků a stále znatelnější selhávání tradičních bankovních modelů v generování požadovaného zisku nutí současné společnosti i banky k implementaci nových technologií, jako je AI, blockchain či open banking.


Časově omezená speciální nabídka: 3 za cenu 2 - více informací zde


     Přijďte se na první ročník pražské konference Transformace 2019 dozvědět více o digitální transformaci a využití AI ve finančních službách a diskutovat o budoucím směřování bankovnictví,  pojišťovnictví, FinTech i InsurTech.


Mezi přednášejícími vystoupí

Michal Vodrážka
ředitel odboru regulace platebního styku a finančních inovací
ČNB

profil

Michal Vodrážka, ředitel odboru regulace platebního styku a finančních inovací, ČNB

Michal Vodrážka vystudoval Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni, a magisterský obor public policy na KDI School of Public Policy and Management v Soulu, v jehož rámci absolvoval studijní stáži na University of California v San Diegu. Od roku 2010 pracuje v České národní bance, kde se nyní zaměřuje na regulaci platebního styku a finanční inovace v České republice a Evropské unii.

David Pavliska
Country Manager for Czech Republic
Revolut

profil

David Pavliska, Country Manager for Czechia, Revolut

David Pavliska má zkušenosti z předních českých finančních společností a startupů jako jsou Home Credit, Fincentrum či Creative Dock. Jeho silnou stránkou je škálování, nastavování marketingových strategií a growth hacking. V letech 2015-2017 se jako projektový manažer ve Fincentru zasloužil o vznik nejlepší online aplikace svého druhu pro osobní finance – iFin. V letech 2014-2015 působil David na pozici Key Account Manager v Home Credit, kde měl na starosti klíčové e-commerce klienty a radil jim s digitálními byznys strategiemi, mj. se zde podílel na vzniku nové online platební metody. Na začátku roku 2014 David pracoval v týmu kalifornského startupu Chute, specializovaného na správu obsahového marketingu. Právě v San Franciscu si osvojil dovednosti kolem marketingových strategií a analýz trhu.

Kamil Rataj
COO & CIO
Banka CREDITAS

profil

Kamil Rataj, COO & CIO, Banka CREDITAS

Kamil Rataj je místopředsedou představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitele Úseku provozu a ICT. Členem představenstva Záložny CREDITAS a následně jeho místopředsedou je od roku 2012. V bankovnictví se pohybuje již od roku 1999, kdy pracoval na vedoucích pozicích v eBance či Raiffeisenbank.

Aktivně se zapojil do úspěšné fúze obou bank, řídil centralizaci významných činností back-office a optimalizaci vybraných pobočkových procesů. Během své profesní dráhy vedl řadu významných projektů v oblasti implementace a rozvoje bankovních systémů.

Marek Ditz
bývalý člen představenstva a vrchní ředitel transformace
ČSOB

profil

Marek Ditz, bývalý člen představenstva a vrchní ředitel transformace, ČSOB

Marek Ditz vystudoval VŠE v Praze a Swiss Banking School v Curychu. Více než 20 let působil v ČSOB, kde vykonával mj. funkci vrchního ředitele korporátního bankovnictví, oblasti vztahů s klienty, později řídil oblast investic a finančních trhů.

Od roku 2013 byl členem představenstva ČSOB, nejprve zodpovědným za specializované bankovnictví a pojištění a od března 2017 měl na starosti oblast transformace. Od 1. 12. 2018 působí jako výkonný ředitel Supernius, a. s., která spravuje investice rodiny Tomáše Chreneka.

Vlastimil Nigrin
místopředseda představenstva a vrchní ředitel pro oblast obchody a  klienti
Hypoteční banka

profil

Vlastimil Nigrin, místopředseda představenstva a vrchní ředitel pro oblast obchody a  klienti, Hypoteční banka

Vlastimil Nigrin zahájil svou bankovní kariéru v roce 1987 v Komerční bance. Následně zastával funkci provozního ředitele a člena představenstva v eBance a působil také jako senior project manager v Home Credit Finance Bank v Moskvě, kde se podílel na přípravě nového obchodního modelu. V letech 2006 – 2008 zastával pozici ředitele úseku externího prodeje a kooperace České spořitelny. Od roku 2008 je součástí týmu Hypoteční banky, v jejímž představenstvu působí již od roku 2009 a aktuálně zodpovídá za oblast ‚Obchody a klienti‘.

Michal Šmída
Founder & CEO
Twisto

profil

Michal Šmída, Founder & CEO, Twisto

Michal Šmída je zakladatelem a CEO fintech společnosti Twisto a členem Forbes 30 pod 30, který žil 11 let v Rusku, Velké Británii a USA. Kariéru začal v Londýně, kde po dokončení studií na prestižní King's College nastoupil do banky Barclays Capital.

V zahraničí strávil celkem 11 let a když se v roce 2013 vrátil do České republiky, založil Twisto – první tuzemskou službu pro okamžitý nákup zboží na internetu s možností odložené platby. S více než osmdesátičlenným týmem a investory jako ING, UNIQA, ENERN, Partners a Miton získalo Twisto řadu významných ocenění v Česku i v zahraničí.

Rastislav Havran
COO
UNIQA pojišťovna

profil

Rastislav Havran, COO, UNIQA pojišťovna

Rastislav Havran je členem představenstva UNIQA pojišťovny v České a Slovenské republice od roku 2016. Je zodpovědný za IT, strategické projekty, inovace, back-office, online prodej a outboundové call centrum. V pojišťovnictví se pohybuje od roku 2006, kdy začal pracovat pro UNIQA koncern ve Vídni.

Během své kariéry vedl velký počet mezinárodních projektů v rámci UNIQA skupiny zaměřených na digitalizaci, optimalizaci procesů a zlepšení zákaznických služeb.

Pavel Novák
CEO
Zonky

profil

Pavel Novák, CEO, Zonky

Pavel Novák má bohaté zkušenosti ze zahraničí, kde jako konzultant společnosti Adastra Business Consulting zaměřoval na oblast credit risk a customer value management a spolupracoval s bankami od Toronta až po Novosibirsk. Později působil jako viceprezident maloobchodního řetězce Eldorado v Rusku.

Od dubna 2017 je generálním ředitelem služby Zonky, která mění český bankovní trh a definuje FinTech segment.

Petr Beneš
Co-Founder
6D Academy

profil

Petr Beneš, Co-Founder, 6D Academy

Technoptimista, kouč, spoluzakladatel 6D

Petr Beneš působil přes 20 let v bankovnictví. Kromě České republiky pracoval v Polsku, USA a Thajsku, kde otevíral banku na zelené louce. Posledních 10 let pracoval jako CIO ve dvou českých bankách - v GE Money (Moneta) a v České spořitelně. Má osobní zkušenost s převodem velké firmy do prostředí veřejného cloudu.

V roce 2016 spoluzaložil 6D, která pomáhá firmám i jednotlivcům adaptovat se na technologické a společenské změny. Věnuje se dopadům digitalizace nejen na svět byznysu a sociální prostředí, ale i tomu, jak současná civilizační revoluce proměňuje naše indivuální zvyky a hodnoty.

Petr se věnuje vlivu firemní kultury na efektivní fungování týmů a propojování světa korporací a startupů. Působí jako Expert/Mentor v startupovém inkubátoru UP21, kde pomáhá uvádět do života inovativní podnikatelské záměry začínajících firem.

Celou svou kariéru se Petr pohybuje na rozhraní technologií a byznysu. Poslední roky jako CIO, ale také jako umožňovač, měnič prostředí, kouč a propojovač lidí. “Zjednodušování je moje mantra,... jsem extrovert, věřím, že míň je víc a věřím v tady a teď. Rád se udržuji ve střehu mimo komfortní zónu, protože si uvědomuji, že za zánikem většiny civilizací v historii stál nadměrný blahobyt …” říká Petr Beneš.

Pavel Kuhn
Chief R&D Officer
Home Credit

profil

Pavel Kuhn, Chief R&D Officer, Home Credit

Pavel Kuhn se věnuje oblasti budovaní start up posledních 7 let. Předchozích více než 10 let pracoval na různých manažerských pozicích v oblasti telekomunikací, finančním sektoru a reklamy. Podílel se na spuštění nových projektu jako jsou Zonky, Edufi.cz, MujDok.cz, Mobito nebo Sazkamobil.

Tomáš Švajdler
Operations Director
Hello bank!

profil

Tomáš Švajdler, Operations Director, Hello bank!

Tomáš Švajdler je odpovědný za Operations v Hello bank! Ve společnosti Cetelem, předchůdci dnešní Hello bank!, se nejprve věnoval implementaci LEAN přístupů s cílem optimalizace procesů, dosažení vyšší efektivity procesů a úspor. V rámci své pozice byl pověřen vytvořením jednotné platformy pro posuzování úvěrů a prevence podvodů.

Nově vytvořený úsek posléze řídil a zároveň byl odpovědný i za stejný úsek pro slovenský Cetelem SK. V rámci transformace Cetelem na retailovou digitální banku byl pověřen transformací Operations a začleněním bankovních procesů do činnosti Operations.

Jan Šovar
partner a advokát
FINREG PARTNERS

profil

Jan Šovar, Co-Founder & Attorney, FINREG PARTNERS

Jan Šovar je advokátem, uznávaným expertem na právo finančních trhů a spoluzakladatelem advokátní kanceláře FINREG PARTNERS. Má přímé zkušenosti jak ze soukromého, tak regulatorního sektoru a je znám z řady odborných článků a publikací. Před založením kanceláře působil několik let v jedné z největších českých advokátních kanceláří. Předtím také v Paříži v předchůdci dnešní ESMA nebo v investiční bance Deutsche Bank v Londýně.

Léta také stál v čele legislativy kapitálového trhu na Ministerstvu financí, kde se pod jeho vedením zpracovávala mj. nová právní úprava kolektivního investování (tj. ZISIF – zákon o investičních společnostech a investičních fondech) nebo reforma dluhopisové úpravy. Pravidelně píše v rámci odborného i populárního tisku a věnuje se přednáškové činnosti doma i v zahraničí.

Maxim Vrána
CEO
Creative Dock

profil

Maxim Vrána, CEO, Creative Dock

Maxim Vrána začal již při studiu Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské na ČVUT pracovat jako programátor v IT společnosti Unicorn Systems. Zde postupně působil také jako analytik, business architekt pro finanční sektor, projektový manažer a od roku 2008 se v Unicorn Systems věnoval obchodu. Později měl v rámci pozice ředitele produkčního týmu na starosti zisk a realizaci zakázek v bankovnictví, pojišťovnictví i automobilovém průmyslu.

Od roku 2018 vede Maxim českou pobočku startupového studia Creative Dock, kde se společně se svým týmem věnuje vývoji mj. FinTech a InsurTech projektů a produktů a jejich úspěšnému uvedení na trh.

David Lorenc
Digital and CRM Leader
Fincentrum

profil

David Lorenc, Digital and CRM Leader, Fincentrum

David Lorenc má 20 let praxe zejména ve velkým mezinárodních finančních institucích. V bankovnictví začínal jako osobní bankéř na pobočce a postupně se vypracoval až do top managementu GE Money Bank, ČSOB, České spořitelny a Fincentra. Měl na starosti digitální distribuci včetně online prodejů a vývoj internetového i mobilního bankovnictví.

Posledních pět let se zaměřuje na digitální transformaci velkých společností.


Sponzoři a partneři
Sponzor
Sponzor
Sponzor
Partner
Mediální partneři
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner

Hlavní témata

digitální transformace
otevřené a agilní bankovnictví
platební transakce v prostředí transformace
procesy řízení rizika a bezpečnosti
inovace v pojišťovnictví
budoucnost distribučních kanálů
FinTech & InsurTech
AI in customer experience
alternativní poskytovatelé úvěrů
robotizace a AI v procesech recovery a fraud managementu

Konference se zúčastní

společnosti

banky
stavební spořitelny
pojišťovny
leasingové společnosti
fintech společnosti, startupy
poskytovatelé spotřebitelských úvěrů
alternativní poskytovatelé úvěrů
poradenské společnosti
advokátní kanceláře

zástupci oddělení

Operations
Digital Transformation
Change Management
Risk Management
Recovery
Distribution
Product Management
Compliance
Security and Fraud
IT and Development
Claims

Pravidelnými účastníky našich konferencí jsou


SmithNovak © | Kontakt