AI - API - CX - DX
Transformace 2019
Digitální transformace a AI ve finančních službách
1. březen 2019, Praha

Na prvním ročníku konference Transformace v Praze se setkalo více než 200 zástupců předních českých a slovenských bank, pojišťoven a dalších společností z oblasti finančních služeb a FinTech. Rádi bychom poděkovali všem řečníkům, moderátorům, panelistům, sponzorům i mediálním partnerům, kteří se podíleli na této jedinečné akci.

Mezi desítkami podobných akcí v České republice, kterých jsme se měli možnost v posledních letech účastnit, byla konference Transformace 2019 po obsahové i organizační stránce nejzdařilejší.

Jan Šovar a Ondřej Mikula, partneři a advokáti, FINREG PARTNERS

Mezi přednášejícími vystoupili

Albert Piet van Veen
COO & Board Member
MONETA Money Bank

profil

Albert Piet van Veen, COO & Board Member, MONETA Money Bank

Albert Piet van Veen získal během své více než dvacetileté profesní kariéry praktické zkušenosti v telekomunikacích, bankovnictví a pojišťovnictví v několika různých zemích. V ING, kde působil osm let, zastával pozici CIO a byl zodpovědný za oddělení ING pojišťovny od mateřské korporace, její přeměnu na NN a uvedení na burzu. Poté působil na pozici Chief Digital Officer ve skupině Schiphol, kde vedl digitální transformaci, zajišťoval akceleraci digitálních služeb a společně s týmem inovátorů zkoumal nové technologie, které umožnily letišti Schiphol najít inovativní obchodní modely a stát se tím nejlepším digitálním letištěm na světě.

V MONETA Money Bank má opět na starosti digitální transformaci a je zodpovědný za divizi IT, Centrum sdílených služeb a Project Management Office. Od května 2017 zastává roli COO, Chief Operating Officer, a je členem představenstva.

Michal Vodrážka
ředitel odboru regulace platebního styku a finančních inovací
ČNB

profil

Michal Vodrážka, ředitel odboru regulace platebního styku a finančních inovací, ČNB

Michal Vodrážka vystudoval Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni, a magisterský obor public policy na KDI School of Public Policy and Management v Soulu, v jehož rámci absolvoval studijní stáži na University of California v San Diegu. Od roku 2010 pracuje v České národní bance, kde se nyní zaměřuje na regulaci platebního styku a finanční inovace v České republice a Evropské unii.

David Pavliska
Country Manager for Czech Republic
Revolut

profil

David Pavliska, Country Manager for Czechia, Revolut

David Pavliska má zkušenosti z předních českých finančních společností a startupů jako jsou Home Credit, Fincentrum či Creative Dock. Jeho silnou stránkou je škálování, nastavování marketingových strategií a growth hacking. V letech 2015-2017 se jako projektový manažer ve Fincentru zasloužil o vznik nejlepší online aplikace svého druhu pro osobní finance – iFin. V letech 2014-2015 působil David na pozici Key Account Manager v Home Credit, kde měl na starosti klíčové e-commerce klienty a radil jim s digitálními byznys strategiemi, mj. se zde podílel na vzniku nové online platební metody. Na začátku roku 2014 David pracoval v týmu kalifornského startupu Chute, specializovaného na správu obsahového marketingu. Právě v San Franciscu si osvojil dovednosti kolem marketingových strategií a analýz trhu.

David Barczi
Head of Digital Channels
Komerční banka

profil

David Barczi, Head of Digital Channels, Komerční banka

David Barczi zahájil svou kariéru ve finanční skupině Komerční banky v roce 2003 na pozici Projektového manažera, od roku 2006 působil na pozici CIO v Modré pyramidě stavební spořitelně, kde zodpovídal za komplexní řízení, strategii, rozvoj a provoz informačních systémů společnosti. V roce 2013 přešel na pozici Group Sourcing Director skupiny KB pro ČR a SR a od roku 2018 se zaměřuje zejména na rozvoj digitálních kanálů a transformační procesy v roli šéfa Digitálních kanálů.

Na manažerských pozicích v oblasti informačních technologií a bankovnictví se David Barczi pohybuje již od roku 2001. Je absolventem Ekonomické univerzity v Bratislavě, obor zahraniční obchod a DePaul MBA, DePaul University, Charles H. Kellstadt Graduate School of Business (Chicago, USA).

Kamil Rataj
COO & CIO
Banka CREDITAS

profil

Kamil Rataj, COO & CIO, Banka CREDITAS

Kamil Rataj je místopředsedou představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitele Úseku provozu a ICT. Členem představenstva Záložny CREDITAS a následně jeho místopředsedou je od roku 2012. V bankovnictví se pohybuje již od roku 1999, kdy pracoval na vedoucích pozicích v eBance či Raiffeisenbank.

Aktivně se zapojil do úspěšné fúze obou bank, řídil centralizaci významných činností back-office a optimalizaci vybraných pobočkových procesů. Během své profesní dráhy vedl řadu významných projektů v oblasti implementace a rozvoje bankovních systémů.

Martin Bartlam
International Group Head of Finance & Projects and FinTech Global Co-Chair
 DLA Piper

profil

Martin Bartlam, International Group Head of Finance & Projects and FinTech Global Co-Chair, DLA Piper

Martin Bartlam is the International Group Head of Finance and Projects at DLA Piper. He advises on international structured deals and in particular the application of FinTech and new financing techniques to businesses, including, ICO's, securitisation, capital markets products and derivatives.

Martin Bartlam is recognised as one of the world's leading FinTech lawyers applying technology solutions to traditional funding structures. Martin is at the forefront of alternative investment strategies and products including applying new financing techniques to suit the development of smart infrastructure and real estate development.

Martin Medek
lídr pro Nové obchodní modely a otevřené bankovnictví
Česká spořitelna

profil

Martin Medek, lídr pro Nové obchodní modely a otevřené bankovnictví, Česká spořitelna

Martin Medek je lídr pro Nové obchodní modely a otevřené bankovnictví České spořitelny, kde je jeho hlavním úkolem definovat a řídit pozici banky v této nově vznikající oblasti obchodních příležitostí. Absolvoval studia na Mendelově univerzitě v Brně a Chapman University v Kalifornii.

Od roku 2011 pracuje pro skupinu Erste a v jejích dceřiných společnostech ve střední a východní Evropě. Věnoval se oblasti řízení rizik, řízení dat a implementaci nových regulací a také oblasti firemního bankovnictví.

Michaela Lhotková
výkonná ředitelka Platební řešení, spotřebitelské financování, otevřené bankopojištění a inovace
ČSOB

profil

Michaela Lhotková, výkonná ředitelka Platební řešení, spotřebitelské financování, otevřené bankopojištění a inovace, ČSOB

Michaela Lhotková pracuje ve skupině ČSOB od roku 2002. Z oblasti korporátní klientely se postupně přes vedení SME Úvěrů přesunula do řízení SME segmentu. Byla také členkou představenstva Hypoteční Banky a od července 2017 je výkonnou ředitelkou zodpovědnou v ČSOB za „daily banking“, tj. spotřebitelské financování, tradiční i mobilní platby, účty, hotovost, bankomaty, karty, acquiring, otevřené bankopojištění. Nově zastřešuje pro banku i oblast inovací.

Dalibor Šajar
Head of Digital
MONETA Money Bank

profil

Dalibor Šajar, Head of Digital, MONETA Money Bank

Dalibor Šajar pracuje v MONETA Money Bank od roku 2015 a zodpovídá zde za digitalizaci bankovních služeb. Ve finanční sféře se pohybuje již více než 20 let, působil např. na vedoucích pozicích v oblasti marketingu a prodeje ve společnostech Allianz či ING. V posledních letech se však zaměřuje především na procesy spojené s inovacemi ve finačního sektoru a digitalizaci distribučních kanálů.

Sridhar Cadambi
Member of the Board of Directors
Expobank

profil

Sridhar Cadambi, Member of the Board of Directors, Expobank

Sridhar Cadambi je členem představenstva Expobank CZ od roku 2018. Během své více než 25 let trvající kariéry ve finančním a bankovním sektoru získal neocenitelné mezinárodní zkušenosti v oblasti bankovnictví po celém světě. Pracoval v 10 různých zemích se zaměřením na střední a východní Evropu, 16 let spolupracoval s dánskou bankovní skupinou ABN AMRO v různých pozicích. Dalších 9 let pracoval v Royal Bank of Scotland, kde byl členem představenstev v jejích pobočkách v Polsku, Rusku, Rumunsku, Kazachstánu a Spojených arabských emirátech. Sridhar Cadambi ukončil svá studia MBA na International Management Institute v Novém Dillí.

V Expobank je zodpovědný zejména za oblast bankovních operací, informační bezpečnosti, technologií a finančních služeb. Jménem banky také řídí a dohlíží na plnění všech stávajících i nových projektů, kde se zaměřuje především na oblast FinTech, digitalizace a transformace, ve které má bohaté zkušenosti.

Michal Šmída
Founder & CEO
Twisto

profil

Michal Šmída, Founder & CEO, Twisto

Michal Šmída je zakladatelem a CEO fintech společnosti Twisto a členem Forbes 30 pod 30, který žil 11 let v Rusku, Velké Británii a USA. Kariéru začal v Londýně, kde po dokončení studií na prestižní King's College nastoupil do banky Barclays Capital.

V zahraničí strávil celkem 11 let a když se v roce 2013 vrátil do České republiky, založil Twisto – první tuzemskou službu pro okamžitý nákup zboží na internetu s možností odložené platby. S více než osmdesátičlenným týmem a investory jako ING, UNIQA, ENERN, Partners a Miton získalo Twisto řadu významných ocenění v Česku i v zahraničí.

Vlastimil Nigrin
Member of the Board of Directors and Deputy General Manager
Hypoteční banka

profil

Vlastimil Nigrin, místopředseda představenstva a vrchní ředitel pro oblast obchody a  klienti, Hypoteční banka

Vlastimil Nigrin zahájil svou bankovní kariéru v roce 1987 v Komerční bance. Následně zastával funkci provozního ředitele a člena představenstva v eBance a působil také jako senior project manager v Home Credit Finance Bank v Moskvě, kde se podílel na přípravě nového obchodního modelu. V letech 2006 – 2008 zastával pozici ředitele úseku externího prodeje a kooperace České spořitelny. Od roku 2008 je součástí týmu Hypoteční banky, v jejímž představenstvu působí již od roku 2009 a aktuálně zodpovídá za oblast ‚Obchody a klienti‘.

Richard Walitza
Director, Business Development, Digital Merchant Platforms & Solutions
Mastercard Česká republika, Slovensko a Rakousko

profil

Richard Walitza, Director, Business Development, Digital Merchant Platforms & Solutions, Mastercard

Richard Walitza nastoupil do společnosti Mastercard v říjnu 2012, kde je nyní viceprezidentem pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko v oblasti mobilních plateb a inovací. Richard působil více než sedm let ve společnosti Telefónica Česká republika, přičemž během posledních dvou a půl let měl z pozice Head of NFC & Financial Services zodpovědnost za strategie, podporu rozvoje podnikání a implementaci nových služeb společnosti.

Vystudoval ekonomii, management a účetnictví na Städt. Kaufm. Berufsschule Würzburg a na Hochschule für angewandte Wissenschaften Würzburg-Schweinfurt.

Rastislav Havran
COO
UNIQA pojišťovna

profil

Rastislav Havran, COO, UNIQA pojišťovna

Rastislav Havran je členem představenstva UNIQA pojišťovny v České a Slovenské republice od roku 2016. Je zodpovědný za IT, strategické projekty, inovace, back-office, online prodej a outboundové call centrum. V pojišťovnictví se pohybuje od roku 2006, kdy začal pracovat pro UNIQA koncern ve Vídni.

Během své kariéry vedl velký počet mezinárodních projektů v rámci UNIQA skupiny zaměřených na digitalizaci, optimalizaci procesů a zlepšení zákaznických služeb.

Pavel Novák
CEO
Zonky

profil

Pavel Novák, CEO, Zonky

Pavel Novák má bohaté zkušenosti ze zahraničí, kde jako konzultant společnosti Adastra Business Consulting zaměřoval na oblast credit risk a customer value management a spolupracoval s bankami od Toronta až po Novosibirsk. Později působil jako viceprezident maloobchodního řetězce Eldorado v Rusku.

Od dubna 2017 je generálním ředitelem služby Zonky, která mění český bankovní trh a definuje FinTech segment.

Jurgen de Ruijter
Member of the Board
Erste Card Club

profil

Jurgen de Ruijter, Member of the Board, Erste Card Club

Jurgen de Ruijter is an international banker and since 2017 a Member of the Management Board at Erste Card Club in Croatia. Using his wide experience in change management, digital transformation corporate & retail banking, he is currently in charge of strategy, digital, finance, risk management and IT.

Jurgen de Ruijter started his banking career in 2000 at the Dutch ABN AMRO Bank N.V. in Amsterdam, continuing it in 2008 at the Romanian subsidiary of Royal Bank of Scotland in Bucharest, Romania. He joined Erste Bank Group in 2009, assuming the position of the executive director in the areas of restructuring, collection and management of non-performing loans at the Erste subsidiary BCR. In this capacity he built the first internal bad bank in Romania. In 2015, he became member of the Management Board of Erste Bank in Hungary, assuming the position of deputy CEO and Chief Risk Officer. He obtained a master’s degree in management and organisation from the University of Groningen in the Netherlands.

Marek Ditz
výkonný ředitel
SUPERNIUS

profil

Marek Ditz, výkonný ředitel, Supernius

Marek Ditz vystudoval VŠE v Praze a Swiss Banking School v Curychu. Více než 20 let působil v ČSOB, kde vykonával mj. funkci vrchního ředitele korporátního bankovnictví, oblasti vztahů s klienty, později řídil oblast investic a finančních trhů.

Od roku 2013 byl členem představenstva ČSOB, nejprve zodpovědným za specializované bankovnictví a pojištění a od března 2017 měl na starosti oblast transformace. Od 1. 12. 2018 působí jako výkonný ředitel Supernius, a. s., která spravuje investice rodiny Tomáše Chreneka.

Petr Beneš
Co-Founder
6D Academy

profil

Petr Beneš, Co-Founder, 6D Academy

Technoptimista, kouč, spoluzakladatel 6D

Petr Beneš působil přes 20 let v bankovnictví. Kromě České republiky pracoval v Polsku, USA a Thajsku, kde otevíral banku na zelené louce. Posledních 10 let pracoval jako CIO ve dvou českých bankách - v GE Money (Moneta) a v České spořitelně. Má osobní zkušenost s převodem velké firmy do prostředí veřejného cloudu.

V roce 2016 spoluzaložil 6D, která pomáhá firmám i jednotlivcům adaptovat se na technologické a společenské změny. Věnuje se dopadům digitalizace nejen na svět byznysu a sociální prostředí, ale i tomu, jak současná civilizační revoluce proměňuje naše indivuální zvyky a hodnoty.

Petr se věnuje vlivu firemní kultury na efektivní fungování týmů a propojování světa korporací a startupů. Působí jako Expert/Mentor v startupovém inkubátoru UP21, kde pomáhá uvádět do života inovativní podnikatelské záměry začínajících firem.

Celou svou kariéru se Petr pohybuje na rozhraní technologií a byznysu. Poslední roky jako CIO, ale také jako umožňovač, měnič prostředí, kouč a propojovač lidí. “Zjednodušování je moje mantra,... jsem extrovert, věřím, že míň je víc a věřím v tady a teď. Rád se udržuji ve střehu mimo komfortní zónu, protože si uvědomuji, že za zánikem většiny civilizací v historii stál nadměrný blahobyt …” říká Petr Beneš.

Pavel Kuhn
Chief R&D Officer
Home Credit

profil

Pavel Kuhn, Chief R&D Officer, Home Credit

Pavel Kuhn se věnuje oblasti budovaní start up posledních 7 let. Předchozích více než 10 let pracoval na různých manažerských pozicích v oblasti telekomunikací, finančním sektoru a reklamy. Podílel se na spuštění nových projektu jako jsou Zonky, Edufi.cz, MujDok.cz, Mobito nebo Sazkamobil.

Tomáš Švajdler
Operations Director
Hello bank!

profil

Tomáš Švajdler, Operations Director, Hello bank!

Tomáš Švajdler je odpovědný za Operations v Hello bank! Ve společnosti Cetelem, předchůdci dnešní Hello bank!, se nejprve věnoval implementaci LEAN přístupů s cílem optimalizace procesů, dosažení vyšší efektivity procesů a úspor. V rámci své pozice byl pověřen vytvořením jednotné platformy pro posuzování úvěrů a prevence podvodů.

Nově vytvořený úsek posléze řídil a zároveň byl odpovědný i za stejný úsek pro slovenský Cetelem SK. V rámci transformace Cetelem na retailovou digitální banku byl pověřen transformací Operations a začleněním bankovních procesů do činnosti Operations.

Jan Šovar
partner a advokát
FINREG PARTNERS

profil

Jan Šovar, Co-Founder & Attorney, FINREG PARTNERS

Jan Šovar je advokátem, uznávaným expertem na právo finančních trhů a spoluzakladatelem advokátní kanceláře FINREG PARTNERS. Má přímé zkušenosti jak ze soukromého, tak regulatorního sektoru a je znám z řady odborných článků a publikací. Před založením kanceláře působil několik let v jedné z největších českých advokátních kanceláří. Předtím také v Paříži v předchůdci dnešní ESMA nebo v investiční bance Deutsche Bank v Londýně.

Léta také stál v čele legislativy kapitálového trhu na Ministerstvu financí, kde se pod jeho vedením zpracovávala mj. nová právní úprava kolektivního investování (tj. ZISIF – zákon o investičních společnostech a investičních fondech) nebo reforma dluhopisové úpravy. Pravidelně píše v rámci odborného i populárního tisku a věnuje se přednáškové činnosti doma i v zahraničí.

Štěpán Húsek
Partner
Deloitte

profil

Štěpán Húsek, Partner, Deloitte

Štěpán Húsek je partnerem v oddělení poradenských služeb Deloitte Česká republika zodpovědným za oblast technologického poradenství. Disponuje rozsáhlými technickými znalostmi podpořenými detailním porozuměním byznysovým potřebám klientů. V rámci své role je odpovědný za strategii a vizi, vývoj produktů a rozvoj kompetencí.

Štěpán vede tým a poradenství zaměřené na oblasti technologické strategie a architektury, systémové integrace a na oblast správy aplikací v České republice. Má zkušenosti s vedením velkých týmů odborníků a bohatou praxi v oblastech business developmentu, řízení prodeje a marketing. Podílel na několika rozsáhlých strategických a transformačních projektech.

Petr Ložek
Partner
PwC

profil

Petr Ložek, Partner, PwC

Petr Ložek působí v oblasti consultingu více než 20 let. Věnuje se zejména finančním službám a technologickému poradenství. Pracoval pro většinu významných bankovních a pojišťovacích skupin v regionu střední Evropy a podílel se na řadě technologických transformačních projektů. Před příchodem do PwC pracoval Petr Ložek pro společnost Accenture, kde byl na pozici Managing Director odpovědný za významné klienty v oblasti finančních služeb v Čechách, na Slovensku, Maďarsku a Rumunsku.

Mezi jeho hlavní oblasti specializace patří IT a digitální strategie, multikanálová řešení, automatizace a digitalizace procesů, business intelligence řešení a core bankingové transformace.

Jakub Hytka
Senior Manager/Financial Services Advisory
EY

profil

Jakub Hytka, Senior Manager/Financial Services Advisory, EY

Jakub Hytka působí na pozici Senior Manager v týmu Financial Services Advisory v Praze, kde se věnuje zejména inovativním digitálním obchodním řešením, digitální obchodní strategii a inovativnímu využití dat pro business i management rizik.

Jakub má za sebou mnoho úspěšných implementací nových řešení v celém regionu CEE. Šlo o komplexní end-to-end digitální řešení, pokrývají oblasti regulatoriky, úvěrového rizika, businessu i IT.

Dominik Stroukal
Chief Economist
Roklen

profil

Dominik Stroukal, Chief Economist, Roklen

Dominik Stroukal je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen. Vyučuje na VŠ CEVRO institut, je autorem několika knih, provází pořadem Kdo to platí? na MALL.TV, je šéfredaktorem časopisu Trade-off a vede společnost bit agency. Je autorem první české knihy o Bitcoinu (2015) a dalších kryptoměnách (2018). V roce 2019 mu vyšla kniha Ekonomické bubliny.

Má doktorát z ekonomie z Vysoké školy ekonomické, vedle které vystudoval také mediální studia na Univerzitě Karlově. V minulosti byl ředitelem Liberálního institutu a Ludwig von Mises Institutu pro ČR a SK. Vyučoval na Vysoké škole finanční a správní, na Vysoké škole ekonomické a na gymnáziích Porg a Nový Porg.

Josef Donát
Partner
ROWAN LEGAL

profil

Josef Donát, Partner, ROWAN LEGAL

Josef Donát, držitel prestižního ocenění Právník roku v oblasti práva ICT za rok 2014, je vedoucím specializace Právo ICT advokátní kanceláře ROWAN LEGAL a zapsaným mediátorem. Ve své praxi se dlouhodobě věnuje rozsáhlým projektům v oblasti blockchainu, outsourcingu IT, cloud computingu, elektronického dokazování, kybernetické bezpečnosti, ochrany osobních údajů a dodávek informačních systémů. Pro dvě ze tří nejvýznamnějších bank v České republice poskytoval právní podporu při určování prvků kritické informační infrastruktury dle zákona o kybernetické bezpečnosti.

Jako ředitel Národního centra pro digitální ekonomiku se zároveň aktivně podílí na právní úpravě jednotného digitálního trhu, zejména ve vztahu k e-commerce, službám informační společnosti či elektronické kontraktaci.

Maxim Vrána
CEO
Creative Dock

profil

Maxim Vrána, CEO, Creative Dock

Maxim Vrána začal již při studiu Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské na ČVUT pracovat jako programátor v IT společnosti Unicorn Systems. Zde postupně působil také jako analytik, business architekt pro finanční sektor, projektový manažer a od roku 2008 se v Unicorn Systems věnoval obchodu. Později měl v rámci pozice ředitele produkčního týmu na starosti zisk a realizaci zakázek v bankovnictví, pojišťovnictví i automobilovém průmyslu.

Od roku 2018 vede Maxim českou pobočku startupového studia Creative Dock, kde se společně se svým týmem věnuje vývoji mj. FinTech a InsurTech projektů a produktů a jejich úspěšnému uvedení na trh.

David Lorenc
Digital and CRM Leader
Fincentrum

profil

David Lorenc, Digital and CRM Leader, Fincentrum

David Lorenc má 20 let praxe zejména ve velkým mezinárodních finančních institucích. V bankovnictví začínal jako osobní bankéř na pobočce a postupně se vypracoval až do top managementu GE Money Bank, ČSOB, České spořitelny a Fincentra. Měl na starosti digitální distribuci včetně online prodejů a vývoj internetového i mobilního bankovnictví.

Posledních pět let se zaměřuje na digitální transformaci velkých společností.

Konference byla velmi vydařená, což dokazovala účast v pátek odpoledne. Dobře poskládané, skvělý spád a dobrá lokalita. Jen tak dál.

Vlastimil Nigrin, Member of the Board of Directors and Deputy General Manager, Hypoteční banka

Sponzoři a partneři
Sponzor
Sponzor
Sponzor
Sponzor
Sponzor
Sponzor
Partner
Partner
Mediální partneři
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Media partner

Hlavní témata

digitální transformace
otevřené a agilní bankovnictví
platební transakce v prostředí transformace
procesy řízení rizika a bezpečnosti
inovace v pojišťovnictví
budoucnost distribučních kanálů
FinTech & InsurTech
AI in customer experience
alternativní poskytovatelé úvěrů
robotizace a AI v procesech recovery a fraud managementu

Konference se zúčastnili

společnosti

banky
stavební spořitelny
pojišťovny
leasingové společnosti
fintech společnosti, startupy
poskytovatelé spotřebitelských úvěrů
alternativní poskytovatelé úvěrů
poradenské společnosti
advokátní kanceláře

zástupci oddělení

Operations
Digital Transformation
Change Management
Risk Management
Recovery
Distribution
Product Management
Compliance
Security and Fraud
IT and Development
Claims

Pravidelnými účastníky našich konferencí jsou také


SmithNovak © | Kontakt