Partnerská banka
13. ročník konference
Hypotéka 2019
26. září 2019, Praha

Třináctý ročník konference Hypotéka proběhne tentokrát již 26. září v Praze a přivítá opět přední představitele lokálního hypotečního  a rezidenčního trhu.

V době nových regulací, rostoucí konkurence, očekávání změn hospodářského cyklu, technologické revoluce a výzev na straně trhu nemovistostí i samotného zákazníka, je nutné se podívat na hypoteční produkt z nové perspektivy. Hypotéka 2019 proto zapojí do diskuze české i slovenské odborníky, zástupce tržních hráčů i pohled samotného klienta.


Sponzoři a partneři
Partnerská banka
Prémiový partner
Prémiový partner

Media Partner
Media Partner
Media Partner
Media Partner
Media Partner
Media Partner
Media Partner
Media Partner
Media Partner
Media Partner

Přednášející

Jiří Feix
generální ředitel
Hypoteční banka

profil

Jiří Feix, generální ředitel, Hypoteční banka

Jiří Feix začal svou bankovní kariéru v roce 1995 v ČSOB. Zde získal bohaté zkušenosti zejména v oblasti úvěrů pro firmy a podnikatele, od poskytování a schvalování úvěrů přes vymáhání až po vývoj nových produktů a procesů.

Má také zkušenosti z financování zahraničního obchodu, marketingu, platebních produktů a projektového vedení. Od r. 2015 do dubna 2017  v ČSOB vedl útvar Spotřebního financování, kterému se pod jeho vedením podařilo výrazně zvýšit prodeje spotřebitelských úvěrů a zviditelnit jméno ČSOB na trhu spotřebních půjček.

Generálním ředitelem Hypoteční banky je Jiří Feix od května 2017.

Jan Sadil
člen představenstva, vrchní ředitel pro oblast Retail a Skupinová komunikace
ČSOB

profil

Jan Sadil, člen představenstva, vrchní ředitel pro oblast Retail a Skupinová komunikace, ČSOB

Jan Sadil začal svoji bankovní kariéru v Komerční bance v roce 1995. V roce 2000 byl jmenován ředitelem odboru Úvěrů pro občany a v roce 2001 se stal členem představenstva společnosti odpovědným za Prodej a marketing v Českomoravské hypoteční bance (nyní Hypoteční banka). V roce 2003 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem Hypoteční banky. Členem představenstva ČSOB se stává v roce 2017 a zodpovídá za oblast Specializované bankovnictví a pojišťovnictví, od roku 2018 zastává pozici vrchního ředitele odpovědného za oblast Retail a od 1. ledna 2019 je zodpovědný také za oblast Skupinové komunikace.

Jan Sadil vystudoval ČVUT v Praze (Fakulta Stavebnictví) a absolvoval další studium na VŠE a VUT v Brně (Ústav soudního inženýrství).

Michael Pupala
generální ředitel
Wüstenrot Financial Group

profil

Michael Pupala, generální ředitel, Wüstenrot Financial Group

Michael Pupala je generálním ředitelem a předsedou představenstva finanční skupiny Wüstenrot. Jako člen představenstva je zodpovědný především za inovace v oblasti obchodu, služeb a produktů.

„Řešení otázky bydlení je pro každého z nás jedním z klíčových životních rozhodnutí. Mým cílem je, aby služby Wüstenrotu nekončily jen u samotného financování, ale byli jsme přirozeným celoživotním partnerem našich klientů s garancí kvality, férovosti a inovativnosti. Zároveň jsem připraven intenzivně pracovat na tom, abychom pro naše stávající i budoucí obchodní partnery a kolegy vytvořili ty nejlepší podmínky pro dlouhodobou, stabilní a férovou spolupráci.“

Před příchodem do finanční skupiny Wüstenrot zastával pozici generálního ředitel ČEZ Prodej, kde měl mimo jiné na starosti rozvoj inovativních produktů a celkovou digitalizaci. Předtím působil v představenstvu pojišťovny AXA. Zkušenosti sbíral také v Raiffeisen stavební spořitelně, LBBW Bank nebo BAWAG Bank.

Bakalářský titul získal na Bankovním institutu vysoká škola v Praze. Poté odešel na University of St. Gallen, která se řadí k předním evropským ekonomickým univerzitám. Zde získal titul MBA. Dále si své vzdělání doplnil na University of Warwick ve Spojeném království, kde se zaměřil na studium změnového řízení a inovací.

Aleš Mašanský
Member of the Board and Chief Commercial Officer
Modrá pyramida stavební spořitelna

profil

Aleš Mašanský, Member of the Board and Chief Commercial Officer, Modrá pyramida stavební spořitelna

Aleš Mašanský absolvoval Provozně-ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity.

Svojí kariéru zahájil jako obchodní zástupce a později manažer malého obchodního týmu. Do bankovnictví vstoupil v roce 2000 svým působením v GE Money bank, kde v průběhu šesti let zastával pozice Regionální trenér, Manažer vzdělávání pobočkové sítě a Regionální hypoteční manažer. V roce 2006 nastoupil do Modré pyramidy, kde záhy převzal zodpovědnost za obchod.

Od roku 2014 působí jako člen představentva a Chief Commercial Officer.

Peter Golha
Head of Retail Products Division
Tatra banka

profil

Peter Golha, Head of Retail Products Division, Tatra banka

Peter Golha je již přes 15 lte součástí týmu slovenské Tatra banky, kde zastával pozice Regional Director, Head of Sales and Service Division, později zodpovídal za celou obchodní oblast a od roku 2015 působí na pozici Head of Retail Products Division.

Peter Golha vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě.

Jiří Pathy
generální ředitel
Gepard Finance

profil

Jiří Pathy, generální ředitel, Gepard Finance

Jiří Pathy  je ve vedení společnosti Gepard Finance a.s. od roku 2014. Za dobu jeho působení se stala značka Gepard Finance klíčovým hráčem a největším hypotečním specialistou na trhu hypoték České republiky.

Své obchodní zkušenosti získal Jiří Pathy ve vedoucích pozicích GE Money Multiservis, jako obchodní ředitel pro GE Střední a Východní Evropu, v Homecredit Ukrajina nebo ve vedením tradiční české značky domácích spotřebičů ETA a.s.

Filip Hanzlík
náměstek výkonného ředitele, hlavní právník
Česká bankovní asociace

profil

Filip Hanzlík, náměstek výkonného ředitele, hlavní právník, Česká bankovní asociace

Filip Hanzlík působí od roku 2012 v České bankovní asociaci jako hlavní právník, od října 2015 pak také jako náměstek výkonného ředitele ČBA. Je stálým představitelem ČBA na jednáních Výkonného výboru Evropské bankovní federace a stálým zástupcem ČBA v regionálním uskupení bankovních asociací ČR, Slovenska, Maďarska, Polska, Slovinska, Chorvatska, Bulharska a Rumunska „V8“.

Filip Hanzlík je absolventem magisterského studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a bakalářského studia politologie na fakultě sociálních věd tamtéž, dále absolvoval postgraduální studium na Ann Arbor Law School, University of Michigan. Před nástupem do České bankovní asociace působil v letech 1998-2011 na různých pozicích v advokacii.

Jan Frait
ředitel sekce finanční stability
Česká národní banka

profil

Jan Frait, ředitel sekce finanční stability, Česká národní banka

Jan Frait je ředitelem sekce finanční stability České národní banky. V ČNB pracuje od roku 2000. V letech 2000 až 2006 zastával funkci člena bankovní rady ČNB. Od roku 2007 působil v ČNB v různých manažerských pozicích v oblastech analýz finančních trhů a ekonomického výzkumu.

Ve své současné pozici zodpovídá za přípravu a provádění makroobezřetnostní politiky ČNB.

Marek Ličák
riaditeľ odboru dohľadu na makroúrovni
Národná banka Slovenska

profil

Marek Ličák, riaditeľ odboru dohľadu na makroúrovni, Národná banka Slovenska

Marek Ličák se narodil 14. července 1977 v Prešově na Slovensku. Vystudoval Fakultu ekonomiky a managementu na Slovenské poľnohospodárske univerzitě, kde získal titul v oboru Finance. Studoval také postgraduální program Master in Banking and Finance na Ghent University v Belgii. Na Slovenské poľnohospodárske univerzitě získal také titul PhD v business intelligence.

Svou kariéru v bankovnictví zahájil v roce 2001 v Dexia Bank v Belgii. Do Národné banky Slovenska nastoupil v roce 2003, kde v současné době působí na pozici riaditeľ odboru dohľadu na makroúrovni a je zodpovědný za analýzu systémových rizik ve slovenském finančním systému, za zprávy o finanční stabilitě i další analýzy zaměřené na oblast risku. Je také zodpovědný za implementaci makroekonomické politiky na Slovensku.

Marek Ličák je také členem několika pracovních skupin a komisí Evropské centrální banky (ECB), Evropské rady pro systémová rizika (ESRB), Evropské komice (EC) a dalších mezinárodních institucí.

Je častým řečníkem na konferencích a seminářích na Slovensku i v zahraničí. Je autorem několika publikací - zejména v oblasti finanční stability.

Mluví plynně anglicky, je ženatý a má pět dětí.

Tomáš Pardubický
generální ředitel
Finep

profil

Tomáš Pardubický, generální ředitel, Finep

Tomáš Pardubický působí jako generální ředitel a člen představenstva Finep Holding od roku 2007.

Od roku 1997 se podílel na budování eBanky, ze které v roce 2001 odcházel z pozice generálního ředitele a předsedy představenstva. Dále vedl poradenskou skupinu pro finanční instituce společnosti PwC a před nástupem do developerské společnosti Finep pracoval na pozici výkonného ředitele pro oblast organizace a řízení projektů v Komerční bance.

Tomáš Pardubický vystudoval VŠE v Praze a University of Economics ve finském Turku.

Jan Hrubý
CEO
RE/MAX

profil

Jan Hrubý, CEO, RE/MAX

Jan Hrubý se začátkem roku 2019 připojil k týmu RE/MAX, kde působí na pozici Chief Executive Officer a uplatňuje svou výbornou znalost práce s franšízanty, procesního a systémového řízení i inovátorský přístup.

Již během studií začal pracovat jako asistent ve společnosti McDonald’s, kde se postupně vypracoval až na pozici provozního ředitele se zodpovědností za obchod McDonald’s v ČR s více než 2 500 zaměstnanci. V roce 2012 začal pracovat pro společnost Marionnaud CE/CK Hutchison Holdings, kde působil jako generální ředitel zodpovědný za obchodní aktivity konfernu ve střední Evropě.

Jan Hrubý studoval na Obchodní akademii E. Beneše v Praze směr zahraniční obchod, později na Vysoké škole ekonomie a managementu.

Vladimír Vojtíšek
čen představenstva a vrchní ředitel pro rizika a finance
Hypoteční banka

profil

Vladimír Vojtíšek, čen představenstva a vrchní ředitel pro rizika a finance, Hypoteční banka

Vladimír Vojtíšek bankovní kariéru zahájil v ČSOB v roce 1998 a prvních pět let působil na obchodních pozicích, poté zastával funkci manažera procesů v oblasti úvěrů a vývoje aplikací. O dalších pět let později již toto oddělení řídil. Jako ředitel odboru Řízení rizik v Hypoteční bance pracuje od roku 2010.

Vojtíšek vystudoval Bankovní Institut vysokou školu v Praze, obor finance.

Marek Macura
produktový a obchodní ředitel
M&M Finance

Vojtěch Belling
ředitel sekce regulace a mezinárodní spolupráce na finančním trhu
Česká národní banka

profil

Vojtěch Belling, ředitel sekce regulace a mezinárodní spolupráce na finančním trhu, Česká národní banka

Vojtěch Belling absolvoval práva a sociální vědy na Karlově univerzitě.

V roce 2002 začal pracovat ve na Ministerstvu zahraničních věcí, následně působil na Ministerstvu práce a sociálních věcí a na Úřadu vlády, kde byl od r. 2010 státním tajemníkem pro evropské záležitosti. Od roku 2014 působí v České národní bance, kde byl nejprve ředitelem odboru EU a mezinárodních organizací a od r. 2018 je ředitelem sekce regulace a mezinárodní spolupráce. Působí rovněž akademicky. V minulosti vyučoval mj. na univerzitě v Heidelbergu a na pražské Právnické fakultě.

Dnes je docentem na Fakultě sociálně ekonomické v Ústí nad Labem (habilitace 2016 na Masarykově univerzitě). Je autorem řady odborných monografií a článků.

Radek Vachulka
manažer bydlení
Česká spořitelna

profil

Radek Vachulka, manažer bydlení, Česká spořitelna

Radek Vachulka se většinu svého profesního života zabývá financováním bydlení. V oboru pracuje od roku 2001, kdy nastoupil do GE Capital Bank. Mezi lety 2006 a 2016 působil ve finančně poradenské společnosti Gepard Finance, která patří mezi významné zprostředkovatele hypotečních úvěrů. Poté působil necelé dva roky jako šéf externího prodeje v Equa Bank.

V současnosti pracuje jako manažer bydlení v České spořitelně, do které nastoupil v dubnu 2018.

Jan Brejl
manažer externí distribuce
MONETA Money Bank

Milan Roček
předseda představenstva
Hyposervis
CenovaMapa.org

Libor Ostatek
ředitel
Golem Finance

profil

Libor Ostatek, ředitel, GOLEM FINANCE

Libor Ostatek je ředitelem společnosti GOLEM FINANCE, kterou v roce 2006 založil.

Před tímto působením získal rozsáhlé zkušenosti v hypotečním financování jak v ČR, tak i ve Švýcarsku. V roce 1991 začal v Investiční bance v oddělení statistiky a od roku 1993 pracoval jako bankovní poradce. V letech 1995 až 1998 pracoval v Českomoravské hypoteční bance (dnes Hypoteční banka) ve funkci vrchního ředitele, kde odpovídal za vytvoření sítě hypotečních prodejců, marketing, metodiku a IT. Od roku 1999 do roku 2005 působil v GE. 1999 až 2002 vedl tým, se kterým v GE implementoval v roce 2000 hypoteční služby. Od poloviny roku 2002 pak působil v GE Capital Bank Switzerland, kde vedl hypoteční projekt. V roce 2005 z GE odešel, založil společnost Newvalues a působil jako hypoteční konzultant v bankovním sektoru v ČR a v zahraničí.

Libor Ostatek absolvoval fakultu strojního inženýrství (1986 až 1991) ČVUT Praha a postgraduální studium bankovnictví (1993 až 1994) VŠE Praha.

Zdenko Štefanides
Chief Economist
Všeobecná úverová banka

profil

Zdenko Štefanides, Chief Economist, Všeobecná úverová banka

Zdenko Štefanides působí od roku 2004 ve VÚB jako Chief Economist a Head of Economic Research. Před nástupem do Všeobecné úverové banky pracoval pro JPMorgan v Londýně jako Vice President in Economic Research se zaměřením na analýzy ekonomického a finančního trhu zemí v regionu střední a východní Evropy. Během svého působení v JPMorgan byl součástí týmu, který byl v průzkumu časopisu Institutional Investor ohodnocen jako nejlepší tým v rámci rozvojových trhů v letech 2001-2003. V letech 1998-1999 pracoval jako analytik Oddelenie menovej politiky Národné banky Slovenska. Zdenko Štefanides získal titul M.S. v oboru aplikované ekonomiky na Cornell University.

Zdenko Stefanides is Chief Economist and head of Economic Research at VUB since 2004.
Prior to joining VUB, Zdenko worked for JPMorgan in London, where he was Vice President in Economic Research, focusing on economic and financial market analyses of the Central and Eastern European countries. While with JPMorgan, he was a member of the team ranked number one in emerging markets research by Institutional Investor during the years 2001-03. Before then in 1998-99, he worked as an analyst with the Monetary Policy Department of the National Bank of Slovakia. Zdenko Stefanides hold M.S. degree in applied economics from Cornell University.

Petr Hána
Manager / Real Estate and Construction
Deloitte

profil

Petr Hána, Manager / Real Estate and Construction, Deloitte

Petr Hána je senior manažerem v oddělení zaměřeném na stavebnictví a nemovitosti. Specializuje se především na projekty zaměřené na oblast stavebnictví a řízení a optimalizaci portfolia nemovitostí. Podílí se na vývoji Cenové mapy transakčních cen.

Dále se věnuje projektům týkajícím se projektového řízení a controllingu, optimalizace procesů a organizační restrukturalizace stavebních a developerských společností. Spolupracoval na projektech v rámci České a Slovenské republiky pro významné stavební a developerské společnosti. Podílí se na přípravě průzkumů, analýz a studií zaměřených na vývoj rezidenčního trhu.

Martin Novák
hlavní analytik
Broker Consulting

profil

Martin Novák, hlavní analytik, Broker Consulting

Martin Novák působí od roku 2013 ve společnosti Broker Consulting, kde měl nejprve na starosti podporu v oblasti zajištěných a nezajištěných úvěrů a bankovních služeb. Později zodpovídal za oblast investičních a penzijních produktů a od roku 2016 zajišťuje obě zmíněné oblasti a působí na pozici hlavního analytika.

Před nástupem do Broker Consulting pracoval v České spořitelně jako zpracovatel hypotečních úvěrů v rámci oddělení čerpání.

Vladimír Gašpar
Managing Partner
Dreamview

Lukáš Kovanda
hlavní ekonom
CZECH FUND

profil

Lukáš Kovanda, hlavní ekonom, CZECH FUND

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom CZECH FUND. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Sleduje vývoj (geo)politické a ekonomické situace ve světě a v České republice.

Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace. Vydal dva sborníky rozhovorů (nejen) s laureáty Nobelovy ceny za ekonomii. Je autorem behaviorálně-ekonomických knih Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé a Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou, a muži ano, které vyšly i na Slovensku. Společně s Evženem Korcem vydali knihu Koupě bytu pod lupou aneb Jak úspěšně vybrat, financovat a koupit byt.

Běhá dlouhé tratě, úspěšně absolvoval třeba i newyorský maraton.

Tomáš Samec
sociolog
Sociologický ústav AV ČR v.v.i.

profil

Tomáš Samec, sociolog, Sociologický ústav AV ČR v.v.i.

Tomáš Samec absolvoval doktorské studium sociologie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a výzkumnou stáž na University of Vienna.

Zaměřuje se na výzkum diskurzu o bydlení a hypotéčních půjčkách a na nové formy poskytování bydlení realizované veřejnými a kolektivními aktéry. Publikuje v mezinárodních časopisech, například Urban Studies, Journal of Cultural Economy a Housing, Theory and Society.

Je editorem publikace Jak zajistit dostupné bydlení?, která je dostupná online na webu dostupnebydleni.soc.cas.cz.

Václav Orcígr
vedoucí kampaně Praha - město pro život
Arnika

profil

Václav Orcígr, vedoucí kampaně Praha - město pro život, Arnika

Václav Orcígr vystudoval na Masarykově univerzitě v Brně sociologii, v jejímž studiu nyní pokračuje postgraduálně na Fakultě sociálních věd UK, kde působí i pedagogicky.

Své odborné zaměření na koncepci práva na město a studium neoliberálního rozvoje měst kombinuje s prací v týmu územního rozvoje Prahy, ve kterém působí od svého nástupu do Arniky v roce 2015.

V průběhu roku 2017 koordinoval projekty na Ukrajině.

a mnoho dalších ...
Mezi pravidelné účastníky našich konferencí patří


SmithNovak © | Kontakt