Akce 3 za cenu 2do pátku 17. 5.
2. ročník konference
Debt Collection
Setkání českého a slovenského trhu pohledávek
4. červen 2019, Praha

Na druhému ročníku konference Debt Collection v Praze se setkali přední zástupci českého a slovenského trhu inkasa pohledávek. Rádi bychom poděkovali všem řečníkům, moderátorům, panelistům, sponzorům i mediálním partnerům, kteří se podíleli na této akci a účastnili se velmi zajímavých diskuzí o aktuálních tématech, problémech i výzvách lokálního trhu.

Ďakujem za mnohé podnetné diskusie.

Martin Musil, prezident, Asociácia slovenských inkasných spoločností, SK

Sponzoři a partneři
Prémiový sponzor
Partner
Odborný partner
Odborný partner

Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner
Mediální partner

Zajímavé diskuze a pohledy na aktuální dění v pohledávkách.

Tereza Tomková, Head of Collection Division for CZ/SK, mBank, CZ

Přednášející

Marek Ambrož
Head of Workout & Restructuring, Retail Department
Česká spořitelna

profil

Marek Ambrož, Head of Workout & Restructuring, Retail Department, Česká spořitelna

Marek Ambrož má právnické vzdělání a od roku 2000 se systematicky věnuje řízení rizik a vymáhání pohledávek. Ihned po privatizaci České spořitelny se ujímá vedení správy rizikových retailových pohledávek a následně celou oblast kompletně reorganizuje včetně vymáhacích procesů, zdrojů a infrastruktury.

V roce 2006 se stěhuje do Rumunska, kde v největší rumunské bance Banca Comerciala Romana zakládá divizi Retail Risk Management, která kromě klasického řízení úvěrových rizik zajišťuje i pozdní vymáhání pohledávek. V začínající době krize řídí i dceřinnou společnost banky, která se zaobírá řešením problematických zajištěných úvěrů.

Od roku 2010 je ředitelem nově vytvořeného útvaru Restrukturalizace a vymáhání ve Slovenské spořitelně, do jehož gesce spadá kromě pozdního vymáhání pohledávek v retailu i kolateral management a a zejména korporátní workout.

V roce 2015 se vrací zpět do České spořitelny, kde v současné době vede útvar Restrukturalizace a vymáhání retail.

Pavel Staněk
prezident
Česká asociace věřitelů

profil

Pavel Staněk, prezident, Česká asociace věřitelů

Pavel Staněk je prezidentem České asociace věřitelů, jejímž hlavním cílem je chránit práva věřitelských subjektů v České republice. Kromě toho je řídícím partnerem společnosti ARROWS advokátní kancelář a poradenské skupiny ARROWS advisory group, která pro své klienty zajišťuje právní služby, daňové a účetní poradenství a další konzultační služby.

Vystudoval práva na Právnické fakultě MU Brno. V letech 2001 až 2006 pracoval jako odborný asistent předsedy a tiskový mluvčí Krajského soudu v Hradci Králové. V roce 2007 byl jmenován nejprve vrchním ředitelem, náměstkem a později 1. náměstkem ministra spravedlnosti. V této pozici působil až do svého zvolení poslancem Poslanecké sněmovny PČR v roce 2010, kde zastával funkci místopředsedy ústavně právního výboru. V témže roce byl také jmenován členem Legislativní rady vlády.

V roce 2013 se stal spoluzakladatelem advokátní kanceláře Legalcom, která se po fúzi s dalšími dvěma advokátními kancelářemi v lednu 2018 proměnila v ARROWS advokátní kancelář a zároveň se stala jádrem poradenské skupiny ARROWS advisory group.

Kromě advokacie a České asociace věřitelů se věnuje nadačnímu fondu Aquapura, který založil se svou manželkou za účelem pomoci osobám trpícím poruchou srážlivosti krve.

Michal Franěk
náměstek sekce legislativní
Ministerstvo spravedlnosti ČR

profil

Michal Franěk, náměstek sekce legislativní, Ministerstvo spravedlnosti ČR

Michal Franěk nastoupil v roce 2005 na Ministerstvo financí, kde v letech 2008-2014 vykonával funkci ředitele odboru Finanční trhy II. V roce 2014 přešel na Ministerstvo spravedlnosti ČR, kde od roku 2015 působil jako náměstek sekce justiční a legislativní, od roku 2019 pak jako náměstek sekce legislativní.

Michal Franěk je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Filip Hanzlík
náměstek výkonného ředitele, hlavní právník
Česká bankovní asociace

profil

Filip Hanzlík, náměstek výkonného ředitele, hlavní právník, Česká bankovní asociace

Filip Hanzlík působí od roku 2012 v České bankovní asociaci jako hlavní právník, od října 2015 pak také jako náměstek výkonného ředitele ČBA. Je stálým představitelem ČBA na jednáních Výkonného výboru Evropské bankovní federace a stálým zástupcem ČBA v regionálním uskupení bankovních asociací ČR, Slovenska, Maďarska, Polska, Slovinska, Chorvatska, Bulharska a Rumunska „V8“.

Filip Hanzlík je absolventem magisterského studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a bakalářského studia politologie na fakultě sociálních věd tamtéž, dále absolvoval postgraduální studium na Ann Arbor Law School, University of Michigan. Před nástupem do České bankovní asociace působil v letech 1998-2011 na různých pozicích v advokacii.

Adam Šoukal
CEO and Co-Founder
Roger

profil

Adam Šoukal, CEO and Co-Founder, Roger

Adam Šoukal je CEO a spoluzakladatelem Platební instituce Roger a.s., stará se o strategický rozvoj společnosti i spokojenost klientů, investorů, partnerů a zaměstnanců.  Adam je hrdý na tým lidí, který platformu vybudoval a obsluhuje.

Dva roky pracoval v Londýně pro banku Santander na akvizici bankovní instituce. Předtím v oddělení restrukturalizací v pražském PwC. Jako absolvent Gymnázia tř. Kpt. Jaroše studoval v Česku a poté ve Španělsku a Nizozemí. Má dva inženýrské tituly z ekonomie a managementu. Je vášnivým lyžařem, cyklistou, hledačem větru a průměrným kitesurferem.

Petr Toman
Head of Commercial Underwriting & Portfolio Management & Collections
MONETA Money Bank

profil

Petr Toman, Head of Commercial Underwriting & Portfolio Management & Collections, MONETA Money Bank

Petr Toman působí v MONETA Money Bank od roku 2016 na seniorních pozicích v oblasti risk managementu  a správy rizikového portfolia (vč. collections a recovery).

Petr Toman zahájil svou bankovní kariéru v GE Money Bank v roce 2011 a před nástupem do MONETA Money Bank pracoval v GE Capital v Londýně.

V současnosti se zaměřuje zejména na strategie managementu portfolia skupiny MONETA a správu NPLs skupiny MONETA.

Robert Genszký
Customer Finance Director
Slovak Telekom
& T-Mobile CZ

profil

Robert Genszký, Customer Finance Director, Slovak Telekom
& T-Mobile CZ

Robert Genszký pracuje ve společnosti Slovak Telekom již více než 12 let. Od roku 2016 působí jako Customer Finance Director pro Slovak Telekom i T-Mobile Česká republika a je zodpovědný za oblast řízení kreditního rizika, vymáhání pohledávek, fraud managementu, fakturace aj. na českém i slovenském trhu.

Jakub Mahdal
CEO
Collection Hub

profil

Jakub Mahdal, CEO, Collection Hub

Jakub Mahdal je spoluzakladatelem a výkonným ředitelem mezinárodní společnosti Collection Hub, která prostřednictvím online platformy urychluje proces přeshraničního vymáhání pohledávek a snižuje související náklady.

Jakub je také zakladatelem a spoluvlastníkem firmy Safetica Technologies, která se od roku 2004 věnuje vývoji softwaru vnitřní bezpečnosti zabraňujícímu úniku citlivých dat. Vystudoval Fakultu informačních technologií na VUT v Brně.

Tomáš Chloupek
Board Member
APS

Josef Hovořák
Group Retail Hard Collection Manager
Komerční banka
Head of Debt Collection
Modrá pyramida

profil

Josef Hovořák, Group Retail Hard Collection Manager, Komerční banka, Head of Debt Collection, Modrá pyramida

Josef Hovořák působí v Modré pyramidě od roku 2003, nejprve na právním oddělení, od roku 2006 pak jako vedoucí oddělení vymáhání pohledávek se zodpovědností za veškeré procesy vymáhání od pre-collection po soudní vymáhání pohledávek, které je řešeno interně.

Aktuálně za hlavní výzvu v této oblasti považuje práci na zvyšování NPS (jak zaměstnaneckém, tak i klientském). Od roku 2014 je zároveň jako manažer retailového hard vymáhání Skupiny KB (KB, ESSOX, MP) spoluzodpovědný za nastavení a koordinaci procesů v této oblasti. V této oblasti za stěžejní považuje zejména adekvátní reagování na neustálé legislativní změny.

Dominik Stroukal
Chief Economist
Roklen

profil

Dominik Stroukal, Chief Economist, Roklen

Dominik Stroukal je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen. Vyučuje na VŠ CEVRO institut, je autorem několika knih, provází pořadem Kdo to platí? na MALL.TV, je šéfredaktorem časopisu Trade-off a vede společnost bit agency. Je autorem první české knihy o Bitcoinu (2015) a dalších kryptoměnách (2018). V roce 2019 mu vyšla kniha Ekonomické bubliny.

Má doktorát z ekonomie z Vysoké školy ekonomické, vedle které vystudoval také mediální studia na Univerzitě Karlově. V minulosti byl ředitelem Liberálního institutu a Ludwig von Mises Institutu pro ČR a SK. Vyučoval na Vysoké škole finanční a správní, na Vysoké škole ekonomické a na gymnáziích Porg a Nový Porg.

Ladislav Kročák
ředitel sekce dohledu nad finančním trhem II
Česká národní banka

profil

Ladislav Kročák, ředitel sekce dohledu nad finančním trhem II, Česká národní banka

Ing. Ladislav Kročák absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a studium na Bankovním institutu v Praze. Pracoval téměř 25 let ve vedoucích pozicích v různých finančních institucích včetně Citibank, GE Money Bank nebo AXA Bank.

Od července 2016 řídí sekci dohledu nad finančním trhem II. České národní banky.

Martin Musil
prezident
Asociácia slovenských inkasných spoločností

profil

Martin Musil, prezident, Asociácia slovenských inkasných spoločností

Martin Musil je konateľom a výkonným riaditeľom spoločnosti Intrum Slovakia od Februára 2015. Zároveň od roku 2015 pôsobí v asins (Asociácia slovenských inkasných agentúr) najskôr ako Viceprezident a od marca 2019 ako jej Prezident.

Pred tým zastával viacero pozícií v rámci skupiny EOS group kde pôsobil takmer 16 rokov. V období rokov 2011 až 2014 pôsobil ako COO zodpovedný za prevádzku a investície skupiny v Ruskej federácii a na Ukrajine. Pred pôsobením v zahraničí takmer 10 rokov zastával v spoločnosti EOS KSI Slovensko pozície Head of Collection a Head of Operation. Taktiež bol súčasťou medzinárodného tímu zodpovedného za implementáciu nadnárodných IT projektov v rámci EOS group.

Martin Musil je absolventom Elektrotechnickej fakulty Slovenskej technickej univerzity.

Jan Herian
Business Development Manager
ApPello

profil

Jan Herian, Business Development Manager, ApPello

Jan Herian působí v oblasti prodeje, obchodu a business developmentu inovativních produktů již více než 10 let. Své profesní zkušenosti rozvíjel u mezinárodních technologických společností, jako je Oracle či Scytl.

Od roku 2018 působí ve společnosti ApPello na pozici Business Development Manager. Jan Herian vystudoval obor Mezinárodní vztahy a diplomacie na Anglo-American University in Prague.

Tereza Tomková
Head of Collection Division for CZ/SK
mBank

profil

Tereza Tomková, Head of Collection Division for CZ/SK, mBank

Tereza Tomková se profesně věnuje problematice pohledávek již více než 10 let. Od roku 2011 působí v mBank, kde aktuálně na pozici Head of Collection Division zodpovídá za management pohledávek na českém i slovenském trhu.

Ivan Fibír
konzultant
collectora software

profil

Ivan Fibír, konzultant, collectora software

Ivan Fibír více než 10 let působí v oblasti vymáhání pohledávek a vývoje technologií pomáhajících k vyšší efektivitě procesů inkasa pohledávek.

Díky zkušenostem z inkasních agentur s různým zaměřením a zákaznickým portfóliem se zaměřuje na integraci interních systémů,  rozvoj automatizace procesů a využívání dostupných zdrojů informací, bez kterých v dnešní době není možné konkurovat.

Lukáš Jícha
exekutor
Exekutorský úřad Přerov

profil

Lukáš Jícha, exekutor, Exekutorský úřad Přerov

Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. V letech 2008 až 2012 byl exekutorským koncipientem, následně exekutorským kandidátem na Exekutorském úřadě v Přerově u soudního exekutora JUDr. Tomáše Vrány. Jako exekutorský kandidát se vedle všeobecné exekuční praxe specializoval na problematiku exekuce prodejem nemovitostí, legislativu, přednáškovou, publikační a osvětovou činnost. V únoru 2016 ho ministr spravedlnosti s účinností od dubna 2016 jmenoval soudním exekutorem do uvolněného exekutorského úřadu v Přerově.

Vedle vedení exekutorského úřadu a výkonu exekuční činnosti nadále pravidelně přednáší a publikuje o exekucích v odborném tisku a dalších médiích. Přednáší zejména pro stavovské i zájmové profesní organizace, peněžní ústavy, finanční instituce, veřejnou správu, pracovníky v oblasti dluhového poradenství a školy. Pravidelně vystupuje na odborných konferencích. Je členem Právní a legislativní komise Exekutorské komory České republiky, členem Zkušební komise Exekutorské komory České republiky. V minulosti byl členem Komise pro rekodifikaci civilního práva procesního.

Ivan Kocmánek
jednatel
LogiCall

profil

Ivan Kocmánek, jednatel, LogiCall

Ivan Kocmánek působí ve vedení společnosti LogiCall, kterou v roce 2004 založil a od té doby buduje síť poradenských společností a call center nejen v České republice, ale v rámci celé střední Evropy.

V oboru managementu pohledávek pracuje již od roku 1993. Nejprve získával zkušenosti na německém trhu, později v České i Slovenské republice na vedoucích pozicích ve společnosti Kasolvenzia (později EOS KSI). Ivan Kocmánek vystudoval obor Krizový management a insolvence a následně obor Mezinárodní obchod.

Hana Erbsová
advokátka
ARROWS

profil

Hana Erbsová, advokátka, ARROWS

Hana Erbsová působí od roku 2018 v advokátní kanceláři ARROWS. Během své kariéry nasbírala zkušenosti jak ve finanční správě, tak v českých kancelářích tzv. Big4 (PwC Legal, Deloitte Legal).

Vystudovala právo na Univerzitě Karlově v Praze a jako zaměstnanec finanční správy se mimo jiné zabývala vymáháním a uplatňováním pohledávek státu; je také spoluautorkou komentáře k insolvenčnímu zákonu pro nakladatelství C. H. Beck z roku 2018 a komentáře k exekučnímu řádu v edici Poradce z roku 2017.

V rámci ARROWS se Hana Erbsová zaměřuje zejména na daňové právo vč. daňového řízení, daňové arbitráže či mezinárodního zdanění a právní problematiku insolvenčního řízení.

Kryštof Kruliš
zakladatel a předseda správní rady
Spotřebitelské fórum

Profil

Kryštof Kruliš
zakladatel a předseda správní rady
Spotřebitelské fórum

Kryštof Kruliš vede ve funkci předsedy správní rady výzkumné aktivity zapsaného ústavu Spotřebitelské fórum, který v roce 2016 založil. Působí také jako analytik Výzkumného centra AMO se zaměřením na vnitřní trh, právo EU a vztah EU a anglofonních zemí. Aktivně komentuje odborné otázky pro česká i zahraniční média. Po ukončení právnické fakulty pracoval čtyři roky v pražské pobočce přední mezinárodní advokátní kanceláře, kde poskytoval poradenství v oboru českého práva a práva EU významným českým i zahraničním klientům ze soukromého a veřejného sektoru. Je členem České advokátní komory. Ve své samostatné právní praxi se věnuje zejména otázkám práva EU.

V roce 2017 získal titul Ph.D. v oboru Teoretické právní vědy na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde předtím také absolvoval summa cum laude magisterské studium v oboru Právo a právní věda. V rámci programu Socrates-Erasmus absolvoval studium ve Švédsku na Jönköping International Business School. Své druhé magisterské studium absolvoval v oboru Anglofonní studia na Metropolitní univerzitě Praha, kde následně začal přednášet. Od září 2018 přednáší také na New York Univerzity v Praze.

Ján Ferenci
Partner
Marják, Ferenci & Partners

profil

Ján Ferenci, Partner, Marják, Ferenci & Partners

JUDr. Ján Ferenci se specializuje na oblast obchodního a finančního práva se zvláštním zaměřením na korporátní právo a právo obchodních společností. Jeho další specializací je oblast fúzí a akvizic, související smlouvy a právní analýzy.

V minulosti se jako advokát významně podílel na akvizici výrobních I nevýrobních společností, vč. vypracování kompletní právní agendy a smluvní dokumentace na základě komunikace se zahraničními investory. Věnuje se také právním analýzám i právním auditům (due diligence) a konkurznímu právu.

David Šmejkal
ředitel
Poradna při finanční tísni

profil

David Šmejkal, ředitel, Poradna při finanční tísni

David Šmejkal po studiu na Technické univerzitě v Liberci a Masarykově univerzitě v Brně pracoval jako statistický analytik a IT specialista. U Sdružení ochrany spotřebitelů působil jako předseda, od roku 2008 se věnuje dluhovému poradenství osobám v tíživé životní situaci a prevenci předlužení.

a mnoho dalších ...
Hlavní témata
Debt Collection
Early & Late Collections
Field Collections
digitální transformace
FinTech
NPL transakce
B2B Collections
procesy řízení rizik
Konference se zúčastnili

společnosti

banky
stavební spořitelny
inkasní agentury
technologické společnosti
leasingové společnosti
factoringové společnosti
poskytovatelé spotřebitelských úvěrů
FinTech společnosti
poradenské společnosti
advokátní kanceláře

zástupci oddělení

Early & Late Collections
Collections Strategy
Risk Management
Recovery
Retail Management
Digital Transformation
Mezi pravidelné účastníky našich konferencí patří


SmithNovak © | Kontakt